Przenośniki ślimakowe

Zastosowanie

Przenośniki ślimakowe (śrubowe) stosowane są do transportu materiałów sypkich, miałkich, drobno lub średnio ziarnistych (niezagęszczonych past, osadów ściekowych, pyłów, wapna, trocin, jak również do transportu mułu węglowego). Nadają się do wybierania materiałów z bunkrów rozładunkowych, kontenerów i spod lejów zsypowych. Istnieje możliwość transportu materiału pod nachyleniem.


  


Podstawowe parametry

Przenośniki spiralne są dostępne o szerokości od 160 do 688 mm i maksymalnej długości 40 m. Spirale mogą być łączone równolegle w celu zwiększenia wydajności transportu.

Standardowy zsyp jest wykonany z usztywnionej blachy stalowej, jest możliwość wykonania projektu bunkra na potrzeby klienta. Maszyny wyposażone są również w podest z drabiną ułatwiają kontrolę procesu oraz utrzymanie ruchu.

Wydajność podajnika jest regulowana.  


Szczegóły konstrukcyjne

Przenośnik ślimakowy wykorzystywany jest do odwadniania szlamów i przemieszczania materiałów pod nachyleniem.

Przekładania montowana jest tylko z jednej strony, a śruba może pracować w obu kierunkach. Wał napędowy jest odizolowany za pomocą pierścienia uszczelniającego.  

Niezawodność, długi okres eksplatacji oraz niskie koszty konserwacji zapewniają: 

przemyślany projekt, wysoka jakość materiałów użytych do produkcji, niewielka ilość ruchomych elementów, solidna konstrukcja.


Dane wejściowe.

W celu właściwego doboru przenośnika niezbędne są pewne krytyczne informacje. Zaliczamy do nich: rodzaj transportowanego materiału (konsystencja), wydajność przenośnika, długość oraz kąt nachylenia przenośnika.


Wykonania

Standardowymi materiałami wykorzystywanymi do budowy transporterów są: stal lakierowana, cynkowane ogniowo, jak również stale nierdzewne (materiał nr. 1.4301 lub 1.4571 i inne materiały na życzenie).


Gabaryty standardowego bunkra zasypowego
 

Gabaryty standardowego przenośnika ślimakowego

                                                                    

wszystkie wymiary podane są w mm


Copyright © 2009 MGFprojekt Wykonanie: Bizzit