Przenośniki rolkowe napędzane

Przenośniki rolkowe napędzane produkujemy zgodnie z wymaganiami klienta.
 

Podstawowe parametry:


  1. - Długość

Standardowe długości przenośników sięgają 6 metrów. Istnieje możlowość zabudowy linii przenośników z centralnym systemem sterowania. W efekcie jesteśmy w stanie uzyskać automatyczny magazyn buforowy.

  1. - Szerokość

Szerokość przenośnika zależy głównie od założeń technologicznych Inwestora. Należy jednak zwrócić uwagę, że szerokość przenośnika (czyli w efekcie długość rolki) jest uzależnona również od rodzaju napędu. Ponadto, szerokość transportera ma wpły na jego nośność.

  1. - Wysokość

Wysokość, transportera powinna być ujednolicona na całym zakładzie, np. w przemyśle drzewnym najczęstrzym standardem jest wysokość robocza 300 mm (regulowana w zakresie ± 50 mm).

  1.  - Nośność

Nośność przenośników zależy od rodzaju zastosowanych rolek, ich długości, oraz gęstości rozmieszczenia. Nośności przenośników zaczynają się od kilku kilogramów na rolkę (dla rolek wykonanych z PP), aż po systemy kilkutonowe.  


  1. -  Wydajność

Standardowe prędkości liniowe przemieszczanych materiałów są w większości wypadków ograniczone do 12 / minutę (w celu spełnienia norm bezpieczeństwa). W zależności od specyfiki konkretnego układu, istnieje możliwość zmiany prędkości (np. poprzez dodanie barier bezpieczeństwa). Wykonywane są również przenośniki z możliwością regulacji prędkości.


Podstawowe rodzaje stosowanych rolek:

 - rolki wewnętrznie łożyskowane - z pojedynczym lub podwójnym kołem łańcuchowym, napędzane pasem polikordowym,

 - rolki cierne, wewnętrznie łożyskowane - mają szczególnie szerokie zastosowanie w systemach, gdzie część transportowanych materiałów dojechała już do zakładanych pozycji, gdzie została mechanicznie zablokowana. W systemach z rolkami ciernymi, istnieje możliwość, że pomimo ruchu łańcucha napędzającego, płaszcz rolki, jak i transportowany materiał pozostają w bezruchu,

 - rolki zewnętrznie łożyskowane - stosowane przy szczególnych warunkach eksploatacyjnych lub skrajnie dużych obciążeniach.

Standardowym wykonaniem są przenośniki wykonane na bazie konstrukcji stalowej, malowanej proszkowo lub ocynkowanej. Istnieje jednak możliwość wykonania specjalnego, zgodnie z wymaganiami klienta.

Systemy sterowania

System automatyki oraz sterowania uzależniony jest od wykorzystanych w systemie maszyn. 
Układ automatyki może być ograniczony do szafki zasilająco sterowniczej, umieszczonej na przenośniku, jak również może być rozbudowany do systemów centralnie sterowanych z paneli dotykowych, z komunikacją bezprzewodową, dostępem przez internet, rejestracją informacji oraz kontrolą wizyjną (np. jakości).

Galeria

Poniżej prezentujemy przykłady realizacji i rozwiązań firm MGF oraz Puratek. W celu sporządzenia wyceny zapraszamy do kontaktu z naszym biurem projektowym. 


przenosnik rolkowy

przenosnik rolkowy

przenosnik rolkowy

przenosnik rolkowy

przenosnik rolkowyCopyright © 2009 MGFprojekt Wykonanie: Bizzit