Przenośniki taśmowe, taśmociągi, przenośniki nieckowe do transportu masowego
2010-10-31, dodano przez admin
Kategorie: [ Systemy transportu ]

Przenośniki taśmowe


Przenośniki taśmowe firmy Puratek produkowane są ze standardowymi szerokościami taśm od 400 do 1000 mm. Długość jednego przenośnika może sięgać nawet 100 metrów. Dzięki systemowi wsparcia pasa transmisyjnego możliwe jest uzyskanie dużych prędkości co znacząco wpływa na możliwość zwiększenia natężenia przepływu masy. Wysoka niezawodność, niskie koszty utrzymania i obsługi zapewniają ekonomiczną i efektywną eksploatację.

przenośnik nieckowy

 Opcjonalnie dostępne są następujące możliwości rozbudowy:

 -hydraulicznej regulacji wysokości przenośnika, pozwala to na regulację kąta zsypu (możliwość zabudowania automatyki do regulacji wysokości położenia w czasie).
- możliwość obrotu przenośnika, kąt obrotu regulowany w dwóch zakresach: do 180o oraz do 360, system obrotowy jest napędzany niezależnym silnikiem (możliwość zabudowy automatyki, enkodera położenia).


przenośnik nieckowy

Konsekwentny rozwój transporterów taśmowych oraz współpraca z klientami, zaowocował szeroką paletą rozwiązań ułatwiających eksploatację:

- skrobaki i wycieraczki do czyszczenia bębna i pasa
- osłony od kurzu oraz od warunków atmosferycznych
- wanny zabezpieczające 

przenosnik tasmowy z systemem obrotowym

Ciekawą alternatywą jest możliwość automatycznego pobierania próbek. 

Podstawowe wymiary
przenosnik tasmowyWszystkie wymiary podane w mm / Zastrzega się możliwość zmian i realizacji w specjalnych rozmiarach na życzenie.

Konstrukcja standardowych przenośnikiów jest wykonana z:
- stal malowana lub ocynkowana
- stal nierdzewna, trawiona i pasywacja
(Wst 1.4301 lub 1.4571)


O uniwersalności oferowanych przenośników stanowi fakt, że znalazły one zastosowanie nawet w tak wymagających aplikacjach jak przenoszenie zawiesin w oczyszczalniach ściaków. Powrót to strony z systemami transportu wewnętrznego. Elektryczny podnośnik kolumnowy - Starsze »
« Nowsze - Maszyny prototypowe w systemach transportowych

Copyright © 2009 MGFprojekt Wykonanie: Bizzit