Stanowiska diagnostyczne sprężonego powietrza
2010-04-09, dodano przez admin
Kategorie: [ Nowości - produkty ] [ Projekty ] [ Interesujące rozwiązania z branży ]

stacja diagnostyczna do badania zużycia sprezonego powietrza

Przedstawiamy Państwu serię stacji do diagnozowania urządzeń i maszyn opartych o pneumatykę.


Stacje są w pełni konfigurowalne.  Umożliwiają podłączenie szeregu urządzeń do sprawdzania konkretnych własności fizycznych sprężonego powietrza, takich jak:
  • - przepływy
  • - ciśnienia
  • - temperatura
  • - punkt rosy
     

Pojedyncze parametry zapisywane są rejestratorach, lub też transmitowane są do jednostek nadrzędnych. 

Modułowość systemu i właściwe rozmieszczenie urządzeń na obiekcie przemysłowym pozwala zarówno na bieżące śledzenie podstawowych parametrów instalacji, jak również tymczasowe podpinanie stacji oraz diagnozowanie ich obecnego stanu. W efekcie działy utrzymania ruchu jest w stanie monitorować oraz szybko reagować na zaistniałe zmiany, takie jak: powstające wycieki i nieszczelności powodujące wysokie koszty lub spadek parametrów powietrza, mogący skutkować nieprawidłową pracą urządzeń. 

Do diagnozowania pojedynczych maszyn wystarczająca jest jedna, kompleta stacja badawcza, jednak dla zbadania całej sieci przydatne są mniejsze grupy urządzeń, badające w tym samym czasie i w różnych miejscach wybrane parametry. W efekcie jesteśmy w stanie dokładnie określić zmiany oraz przebiegi jakie miały miejsce podczas badania oraz nałożyć wykresy.

  
Przykładowe stacje z przepływomierzami masowymi.

Zastosowanie stacji:

  1. - Podstawowym zastosowaniem stacji jest stacjonarne badanie i rejestrowanie parametrów sieci. System można zintegrować z innymi urządzeniami automatyki. Dopuszczalna jest konfiguracja oraz nadzór nad instalacją i maszynami przez ethernet. 
  2. - Badanie skali nieszczelności oraz rzeczywistego zużycia sprężonego powietrza w instalacjach oraz urządzeniach o napędzie pneumatycznym.
  3. - W celach badawczych oraz edukacyjnych.

Jakość:

Wszystkie zastosowane do produkcji stacji podzespoły pochodzą od solidnych europejskich producentów. Stacje są  przez nas sprawdzone oraz na bieżąco rozwijane i wykorzystywane w przemyśle.

Oferta:

Zachęcamy do współpracy firmy produkcyjne oraz przedsiębiorstwa usługowe, chcące rozwijać działalność związaną z optymalizacją zużycia sprężonego powietrza oraz poprawą ekonomiki urządzeń pneumatycznych.

Dla jednostek edukacyjnych istnieje możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów oraz szkoleń.


Automaticon 2010, nowości, medaliści, ciekawostki - Starsze »
« Nowsze - Sprzedaż używanego hydraulicznego podnośnika nożycowego w bardzo dobrym stanie

Copyright © 2009 MGFprojekt Wykonanie: Bizzit